Lietuviškas bankas „Mano bankas“ nuo liepos 18 dienos padidino 12 ir 18 mėnesių terminuotųjų indėlių palūkanas iki 4,15 proc. Be to, tiek įmonėms, tiek gyventojams „Mano bankas“ moka palūkanas ne tik už indėlius, bet ir už lėšų laikymą einamosiose banko sąskaitose.

Už lėšų likutį, lygų ar viršijantį 50 tūkst. Eur, mokamos 1,50 proc. metinės palūkanos. Tai neįpareigoja klientų nuolat turėti pinigų likučių sąskaitoje, tačiau suteikia galimybę uždirbti. Tiek indėliai, tiek lėšos einamosiose sąskaitose iki 100 tūkst. Eur yra apdrausti valstybinėje įmonėje „Indėlių ir investicijų draudimas“.

„Siekdami suteikti indėlininkams kuo lankstesnes galimybes disponuoti lėšomis, leidžiame pasirinkti periodinį palūkanų išmokėjimą – pavyzdžiui, gauti palūkanas už terminuotąjį indėlį kas mėnesį ir tokiu būdu prisidurti prie savo mėnesio pajamų“, – pasakoja „Mano banko“ vadovė Giedrė Blazgienė.

Lietuviai dešimtis milijardų eurų laiko bankų sąskaitose – šios lėšos gali nešti pelną

LBA skelbtais duomenimis, pernai lietuviai beveik 83 proc. asmeninių lėšų laikė bankų einamosiose sąskaitose, o šių lėšų bendra suma viršija 21 mlrd. eurų. Panaši situacija susiklostė ir su įmonėmis – siekdamos laisvai disponuoti savo banko sąskaitų likučiais, bendrovės vangiau domėjosi indėliais ir neskubėjo paversti savo lėšų pelną generuojančiu aktyvu, o Lietuvos įmonių pinigų likučiai sąskaitose šiuo metu viršija 10 mlrd. eurų. Finansų ekspertų vertinimu, tik „įdarbinti“ pinigai neša pelną, o dėl aukščiau išvardintų priežasčių gyventojai ir verslo bendrovės kasmet praranda dešimtis milijonų eurų.

Situacija pasikeitė iš esmės: indėliais aktyviausiai domisi 40–50 ir 60–90 m. gyventojai

G. Blazgienė atkreipia dėmesį, kad tokią situaciją lėmė keletą pastarųjų metų bankų rinkoje taikytos nulinės arba net neigiamos palūkanos, todėl nei gyventojai, nei įmonės neturėjo finansinės paskatos skolinti bankams savo lėšas.

„Tačiau dabar situacija pasikeitė iš esmės: reaguodami į besikeičiančią situaciją finansų rinkoje, mokame vienas aukščiausių palūkanų – klientams suteikiame galimybę užsidirbti ir surenkame daugiau lėšų verslo projektams finansuoti, – sako „Mano banko“ vadovė. – Mūsų banke savo depozitus laiko ne tik Lietuvos, bet ir Vokietijos bei kitų šalių indėlininkai. Tokį sprendimą jie priima atsižvelgdami į geresnes palūkanų normas ir lanksčias disponavimo lėšomis sąlygas.“

„Mano banko“ duomenimis, dažniausiai indėlininkai pasirenka 12 mėn. terminą, o vidutinė vieno indėlio suma siekia 10 tūkst. Eur.

„Pastebėjome, kad daugiausiai indėlininkų turime tarp 40–50 m. gyventojų bei senjorų ir tai galima paaiškinti. Pasiekusiems 40 m. amžių žmonėms atsiranda laisvų lėšų, be to, jie pradeda svarstyti apie protingą taupymą ir galimybę apsisaugoti nuo infliacijos, – aiškina G. Blazgienė. – Kita labai aktyvi indėlininkų grupė – tai vyresni kaip 60 m. gyventojai, kurių daugiau turime iš Vokietijos. Pasiekę brandaus amžiaus jie stengiasi kuo efektyviau išnaudoti sukauptas lėšas ir naudojasi įvairių rūšių indėliais.“

Apie „Mano banką“:

„Mano bankas“ yra daugiau kaip 26 metų patirtį turinti finansų įstaiga, kuriai 2018 m. suteikta specializuoto banko licencija. Bankas teikia kreditavimo ir mokėjimų paslaugas daugiau kaip 5,7 tūkst. verslo ir privačių klientų, kurių didžiąją dalį sudaro mažosios ir vidutinio dydžio įmonės. Bankas yra prisijungęs prie tarptautinių mokėjimo sistemų SWIFT, SEPA, TARGET2, todėl savo klientams gali pasiūlyti tarptautinius pervedimus visame pasaulyje, įskaitant momentinius mokėjimus.

Daugiau informacijos:

Ieva Kutkaitė, AB „Mano bankas“ Rinkodaros vadovė (+370 630 42540, [email protected])