Straipsnis priklauso tv3.lt rubrikai VERSLAS (https://www.tv3.lt/rubrika/naujienos/verslas)

Susigaudyti, o tuo labiau perprasti pokyčius, vykstančius finansų rinkose nėra paprasta, pastebi naujienų portalas businessinsider.com. 

Kai mėginate įžvelgti tam tikrus dėsnius ar tendencijas, vyksiančias šiose rinkose, atrodo, kad turite žinoti begale dalykų. Tačiau tai nėra tiesa, įsitikinęs naujienų portalas. Svarbiausia yra žinoti pagrindinius principus. Visi dalykai, kuriuos jūs galvojote, kad turite perprasti, remiasi paprastomis pagrindinėmis taisyklėmis.

1. Kantrybė ir planavimas iš anksto

Warrenas Buffettas yra žinomas kaip puikus investuotojas. Jis staigiai praturtėjo tik sulaukęs 50 metų. Prieš tai turbūt apie jį niekas nė nebūtų žinojęs, tad tam prireikė nemažai laiko. Dauguma žmonių dar būdami jauni atidelioja klausimą, iš ko jie žada gyventi senatvėje. Būtent tai smarkiai susilpnina jų galmybes galiausiai praturtėti. Businessinsider.com pataria vaikus išauklėti taip, kad jie nuo kuo jaunesnių savo dienų pradėtų galvoti apie ateitį ir investuoti.

2. Paprastumas geriau negu kompleksiškumas

Investuojant į akcijas nėra svarbiausia išanalizuoti kiekvieną niuansą iki smulkmenų. Naujienų portalas pastebi, kad paprastas požiūris gali privesti prie daug geresnių rezultatų negu kompleksinis, kuris veda prie rizikingų ir pavojingų sprendimų.

3. Akcijų biržose nėra pastovumo

Dauguma investuotojų puikiai supranta, kad daugiausiai pelno galima pasiekti tik ilguoju laikotarpiu. Dažnai, jeigu paklaustumėte jų, kas naujo akcijų biržose, jie jums atsakytų: „nieko naujo, nieko nevyksta“. Be to, nebandykite per daug suprasti, kodėl vienų akcijų vertė pakilo, o kitų – ne. Kartais tą per daug sudėtinga paaiškinti.

4. Industrija kupina šarlatanų ir keistuolių

Dauguma akcijomis prekiaujančių žmonių yra tie, kurie tik ir siekia apgauti kiek naivesnius žmones. Jie taip daro neva siūlydami patrauklų sandorio variantą. Todėl nors ir rekomenduojama per daug sudėtingai nežiūrėti į pokyčius akcijų biržose, pravartu atminti, kad jų dalyviai gali tik ir siekti apgauti naivesnį žmogų.